تعویضlcdگوشی

نکات مهم قبل از تعویضlcdگوشی

اگر قصد تعویضlcdگوشی خود را دارید پیشنهاد میکنم ابتدا مطالب زیر را بخونید تا با دانش کافی lcd با کیفیت و اصلی بخرید.
ابتدا توجه کنید قطعه ای که به نام lcdگوشی در بازار نام برده میشود از 4 قسمت تشکیل شده است.

تعویضlcdگوشی-نکات مهم تعویض ال سی دی گوشی-تعمیرlcd شکسته موبایل-تعویض lcdموبایل

1-گلس روی ال سی دی

گلس روی ال سی دی از جنس شیشه است.که وظیفه آن محافظت از ال سی دی و جلوگیری از برخورد مستقیم کاربر با تاچ گوشی خلاصه می‌شود.دقت داشته باشید که گلس روی ال سی دی با لایه پلاستیکی که کاربران برای جلوگیری از وارد شدن خط و خش بر روی ال سی دی گوشی های خود نصب می‌کنند، تفاوت دارد.
گلس روی ال سی دی توسط شرکت سازنده و با دستگاه های خاص روی مجموعه تاچ ال سی دی دستگاه پرس خواهد شد.

2- تاچ یا دیجیتایزر

تاچ لایه‌ای حساس به فشار است که می‌تواند دقیقا محل هایی که کاربر با انگشت خود لمس می‌کند را تشخیص دهد. اگر تاچ یا دیجیتایزر از مجموعه ال سی دی گوشی های موبایل حذف شود، دیگر با لمس صفحه نمایش دستگاه شاهد ارائه هیچ دستوری نخواهید بود. تاچ گوشی به طور مستقل یک کابل ارتباطی دارد که روی سوکت اختصاصی که در مادربرد گوشی برای آن در نظر گرفته شده نصب می‌شود .

3- ال سی دی

زیر تاچ یا دیجیتایزر گوشی ال سی دی قرار دارد، که یک شیشه با الگوهای خاص است، که محتوای نمایشگر توسط آن به تصویر کشیده می‌شوند. زمانی که صفحه نمایش گوشی سیاه شده و روشن نمی‌شود، مطمئن باشید که LCD دستگاه آسیب دیده است. ال سی دی هم شامل یک سیم ارتباطی اختصاصی دارد، که مستقیما بر روی مادربرد گوشی نصب می‌شود.

4- لایه نور پس زمینه

 در زیر ال سی دی گوشی های موبایل مجموعه‌ای از چراغ های نورانی وجود دارد که وظیفه ساطع کردن نور برای نمایش محتوای مورد نظر را بر عهده خواهند داشت. این قطعه به طور یکپارچه به پشت ال سی دی متصل است و شاید بتوان ال سی دی و لایه نوری پس زمینه آن را یک قطعه یکپارچه در نظر گرفت. اما برای روشن تر شدن موضوع ما این قطعه را به طور مستقل جزو یکی از قطعات تاچ ال سی دی گوشی های موبایل معرفی کرده‌ایم. پس خاموش شدن صفحه نمایش و کار نکردن آن بدون تردید به لایه نور پس زمینه مجموعه تاچ ال سی دی دستگاه هم ارتباط خواهد داشت.

5-فریم ال سی دی

آخرین قطعه فریم ال سی دی نام دارد که تمام قطعات تاچ ال سی دی گوشی های موبایل را به طور یکپارچه و در قابل یک مجموعه در کنار هم نگه می‌دارد. یعنی گلس محافظ ال سی دی، تاچ، ال سی دی و لایه نور پس زمینه آن همگی روی فریم ال سی دی پرس شده هستند و یک مجموعه یکپارچه را به وجود می‌آورند.

نکته مهم1:حالا با توجه به تقسیم بندی بالا به صفحه گوشی خود نگاه کنید اگر lcdگوشی شما دارای تصویر واضح بود و رنگ های آن بهم ریخته نبود و همچنین تمام صفحه از لحاظ تاچ مشکلی نداشت متوجه شوید که فقط گلس گوشی شما شکسته توجه داشته باشید که این گلس با اون گلسی که شما به عنوان محافظ روی صفحه گوشی میچسبانید فرق داره تصویر بالا را اگه ببینید متوجه میشید.

نکته مهم2:احتمالا وقتی قصد خرید و تعویضlcdگوشی دارید. از چندجا قیمت میگیرید و هر جا ارزون تر بده خرید میکنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که lcdگوشی دارای چندین مدل مختلف میباشد که در ذیل توضیح داده شده است.

تعویضlcdگوشی-نکات مهم تعویض ال سی دی گوشی-تعمیرlcd شکسته موبایل-تعویض lcdموبایل

اگر قصد تعویضlcdگوشی خود را دارید حتما این کار رو به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

تیم تعمیرات hellomobile با تعمیرکارن متخصص در امر تعویضlcdگوشی میتونه به شما کمک کنه.

شما عزیزان می توانید با تماس با شماره 09386082585 سوالات خود رابپرسید واز هزینه های تعمیرات مطلع شوید.

 

6
Inline Feedbacks
View all comments