ریست شدن ناگهانی گوشی

یکی از سوالات رایج در مورد سیستم عامل های مختلف گوشی، به خصوص اندروید مبحث علت ریست شدن ناگهانی گوشی است. مشکلی که بسیاری از کاربران با آن درگیر هستند و در بسیاری از موارد علت آن را نمی دانند. تا وقتی که شما به طور دستی درخواست ریست شدن گوشی را ارسال نکنید، مجدداً راه اندازی نخواهد شد که این امر کاملا طبیعی است. اما تحت شرایطی که گوشی خود به خود ریست می شود باید جویای علت بود. در برخی گوشی ها این مشکل دائما رخ می دهد حال آنکه در برخی دیگر این اتفاق مداوم نیست. دلایل رایج و روشنی برای ریست شدن ناگهانی گوشی وجود دارد که اگر از آنها مطلع باشید، چاره جویی و پیدا کردن راه حل نیز آسان تر خواهد بود. اما آنها چه هستند؟

علت های ریست شدن ناگهانی گوشی

1-یک بد افزار یا برنامه مخرب عامل ریست شدن ناگهانی گوشی است.

در بسیاری از موارد، علت ریست شدن ناگهانی گوشی این است که یک برنامه حاوی بدافزار روی گوشی تان نصب کرده اید یا یک برنامه ای که دارای باگ های بسیار است و عملکرد عادی آن مساوی است با روشن و خاموش شدن متعدد و مکرر موبایل تان. سعی کنید این برنامه مخرب را یافته و از روی موبایل خود پاک کنید.

مطمئن شوید که کلیه برنامه ها یا اپ هایی که روی گوشی تان نصب می کنید قابل اعتماد و مفید باشند و اقدام به نصب برنامه ای ناشناخته و مشکوک نکنید. این برنامه ها خود عامل ویروسی شدن گوشی و پیش آمد روندی هستند که از آن با نام ریست شدن ناگهانی گوشی یاد می کنیم. این نوع ویروس ها در سیستم های کامپیوتری هم وجود دارند و باعث روشن و خاموش شدن بی دلیل سیستم می شوند.  اگر این اپ در پس زمینه گوشی تان فعال است می توانید آن را طبق مسیر Settings” > “More…” > “Applications” > “Running“ پاک یا غیر فعال کنید.

2-برنامه های سیستمی را متوقف کرده اید (متوقف شده اند).

گاهی پیش می آید که سهواً یک یا چند برنامه سیستمی که برای عملکرد عادی سیستم عامل اندروید یا آی او اس ضروری هستند را متوقف کنید و به همین دلیل با ریست شدن ناگهانی گوشی مواجه خواهید شد. توجه داشته باشید که همه برنامه های سیستمی برای سیستم عامل ضروری هستند و نباید متوقف شوند. شما می توانید از طریق مسیر “Settings” > “Applications” و پایین کشیدن لیست برنامه ها تا رسیدن به برنامه هایی که دارای Turned Off یا Disabled هستند اقدام کنید. با زدن دکمه enable میتوانید این برنامه های مهم و ضروری را مجدداً فعال کنید و از ریست شدن ناگهانی گوشی جلوگیری نمایید.

 

3-داغ شدن بیش  از حد

بسیاری از گوشی های اندرویدی طوری طراحی شده اند که اگر بیش از دمای مشخصی داغ شوند به طور خودکار خاموش می شوند یا مجددا راه اندازی خواهند شد. بنابراین اگر گوشی شما دائما یا در فواصل زمانی بلندی دچار حالت ریست شدن ناگهانی گوشی می شود به طور قطع داغ می شود و ناچاراً خاموش خواهد شد. سعی کنید متوجه شوید که چه برنامه ای (عموما برنامه های گرافیکی) باعث پیش آمد این حالت می شود. بنابراین می توانید برای عدم استفاده از آن برنامه تصمیم گیری کنید به این علت که چنین برنامه ای به گوشی تان آسیب خواهد رساند.

 باتری

4-کم بودن میزان باتری / شل شدن باتری

یکی دیگر از مواردی که به حالت ریست شدن ناگهانی گوشی دامن می زند، این است که باتری نزدیک یک درصد شارژ دارد و امکان پشتیبانی از فعالیت های عادی را نخواهد داشت. این مشکل عموما برای گوشی های دارای باتری قابل جابجایی رخ می دهد. گاهی اوقات هم دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی گوشی این است که باتری باد کرده یا در جای خود مانند گذشته سفت و محکم قرار نمی گیرد. برای گوشی هایی که دارای باتری قابل تعویض هستند می توان با بررسی سخت افزاری مشکل آن را حل نمود.

5-خراب شدن دکمه ی پاور گوشی

گاهی اوقات و البته بعد از مدت ها استفاده از یک گوشی با مشکل خراب شدن دکمه پاور روبرو خواهید شد که چندان اجتناب ناپذیر نیست؛ این دکمه بیشترین استفاده را در گوشی های هوشمند امروزی دارد و طبیعی است که دچار مشکل شود. بعد از مدتی، ممکن است گوشی پاور به اشتباه دستور روشن و خاموش شدن یا ریست شدن ناگهانی گوشی را به صورت سر خود صادر کند و گاهی اوقات نیز گیر کردن یک شئ کوچک خارجی داخل آن این شرایط را رقم می زند. بنابراین چک کنید که مشکل از سمت دکمه پاور تان نباشد و همچنین بررسی کنید که فشار زیادی روی آن وجود نداشته باشد. اگر مشکل از سمت دکمه پاور باشد.

 

6-سخت افزار گوشی معیوب شده است.

اگر تمامی مواردی که در بالا برای بررسی ریست شدن ناگهانی گوشی گفته شد را بررسی کردید ولی به نتیجه ای نرسیدید به احتمال زیاد علت ریست شدن ناگهانی گوشی تان این است که سخت افزار گوشی تان دچار ایراد شده است. بهتر است در این مورد با متخصصان سخت افزار گوشی تماس بگیرید.

اگر تمامی مواردی که در بالا برای بررسی ریست شدن ناگهانی گوشی گفته شد را بررسی کردید ولی به نتیجه ای نرسیدید به احتمال زیاد علت ریست شدن ناگهانی گوشی تان این است که سخت افزار گوشی تان دچار ایراد شده است. بهتر است در این مورد با متخصصان سخت افزار گوشی

تماس بگیرید.

Subscribe
Notify of
4
Inline Feedbacks
View all comments