علت خاموش شدن ناگهانی موبایل

آیا  تلفن اندرویدتان مدام خاموش می شود؟

 در این مقاله به شما می گوییم که چگونه به راحتی این مشکل را برطرف کنید

 می تواند کمی گیج کننده باشد زمانی که  تلفن همراه خود را بر می دارید و می بینید که بدون هیچ دلیلی خاموش شده است. درحالی که مطمین هستید گوشی کاملا شارژ است و فرد دیگری نیز اتفاقی آن را خاموش نکرده است. پس چرا تلفن همراه شما خاموش شده است؟

اگر تلفن همراه شما مرتبا خاموش می شود, ممکن است مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری باشد.

اگرچه در بیشتر موارد می توانید به راحتی خودتان این مشکل را برطرف کنید. در این مقاله  روش های ساده رانشان خوهیم داد تا بتوانید مشکل خاموش شدن خودکار تلفن خود را رفع کنید.

1- مشکلات سخت افزاری

قرار گرفتن باتری در جای درست

رایج ترین علت خاموش شدن خورکار تلفن های همراه این است که باطری در جای درست خود قرار نگرفته است. در طول زمان و با استفاده مکرر, اندازه باتری و یا جای ان ممکن است تغییر کند و این امر موجب می شود تا باتری سست شود و هنگام حرکت دادن تلفن ارتباط باتری با اتصال دهنده های تلفن همراه قطع شود.

برای حل این مشکل میتوانید از چسب های دو طرفه در پشت باطری خود استفاده کنید تا باطری سر جای خود تکان نخورد ولقی آن گرفته شود.

باتری معیوب

همچنین این احتمال وجود دارد که اسیب دیدن باتری باعث خاموش شدن تلفن شما شود.

 شما  می توانید اطلاعات وسلامت باتری خود را با استفاده از برنامه( صحت سلامت باتری) مشاهده وتست کنید. این برنامه را می توانید از گوگل پلی دانلود کنید با جستجوی نام“accubattery”  به راحتی آن را نصب کنید.

داغ شدن گوشی های اندرویدی

علاوه بر موارد فوق, اگر تلفن همراه  شما بیش از حد داغ می شود, می تواند  نشانه وباعث خاموش شدن آن باشد. اگر تلفن همراه به اندازه ای داغ شود که بتواند به قطعات تلفن آسیب برساند تلفن به طور خودکار خاموش می شود. این مورد حتی در مواقعی که با گوشی کاری انجام نمی دهید نیز ممکن است پیش آید.

حذف قاب های تلفن

قاب های ضخیم و یا قاب هایی که جایگرین درب پشتی تلفن شما می شوند,می تواند باعث از بین رفتن فضای باتری و داغ شدن تلفن همراه شوند. پس تلفن همراه خود را بدون چنین قاب هایی استفاده کنید تا ببینید مشکل برطرف خواهد شد یا خیر.

گیر کردن دکمه پاور

همچنین این احتمال وجود دارد که دکمه پاور تلفن شما گیر کرده باشد و یا درست عمل نکند و باعث خاموش شدن تلفن شود. چندین بار دکمه پاور را فشار دهید و مطمئن شوید که دکمه روان کار می کند. دکمه باید هنگام فشار دادن نرم باشد و بلافاصله بیرون بیاید. اگر دکمه در داخل گیر کرده باشد, می توانید از موچین و یا چیزی مشابه آن برای بیرون کشیدن دکمه استفاده کنید.

2-مشکل نرم افزاری

 

اگر هیچ مشکلی در قسمت سخت افزاری تلفن همراه شما وجود نداشته باشد, پس ممکن است مشکل از بخش نرم افزاری تلفن باشد. در زیر چند راه حل برای رفع مشکلات نرم افزاری که باعث خاموش شدن تلفن همراه شما می شود را بررسی می کنیم.

  حذف برنامه های مخرب با فعال کردن Safe mood

علت خاموش شدن ناگهانی موبایل

برای این که مطمئن شوید که مشکل در بخش نرم افزاری تلفن همراه است شما باید safe mood تلفن همراه خود را راه اندازی کنید. مشابه سیستم کامپیوترها, تلفن های اندرویدsafe mood  این اجازه را یه شما می دهند که در حالت پیش فرض سیستم و بدون هیچ برنامه نصب شده ای تلفن خود را راه اندازی کنید.

با استفاده از safe mood هیچ برنامه مخرب و ویروسی توانایی کار نداشته و به شما این امکان را می دهد که مشکل تلفن همراه خود را پیدا کنید.

حذف نرم افزار های مخرب و ویروس ها

 

اگر حذف نرم افزار های مخرب کمکی نکرد, ممکن است یک ویروس عامل خاموش شدن تلفن همراه شما باشد. اگرچه برنامه های امنیتی زیادی برای تلفن های اندروید وجود دارد,  , کافی است برنامه  “Avast Free Antivirus for Android” را برای از بین بردن ویروس ها  از گوگل پلی دانلود ونصب کنید.

با نصب این برنامه تلفن همراه شما به صورت خودکار بررسی می شود و هر ویروسی که باعث به وجود امدن این مشکل شده است را از بین میبرد.

بازگردانی به تنظیمات کارخانه

علت خاموش شدن ناگهانی موبایل

این روش کمی دشوار است, اما در بیشتر موارد می تواند مشکلات مربوط به بخش نرم افزاری تلفن همراه را برطرف کند.اگر هیچ یک از موارد بالا نتوانست مشکل شما را حل کند, بازگرداندن تلفن به تنظیمات کارخانه مشکل  شما را برطرف خواهد کرد.

آموزش کامل ریست فکتوری

توجه:فکتوری ریست نمودن تلفن همراه باعث حذف تمامی اطلاعات ذخیره شده در تلفن از جمله مخاطبین, پیغام ها و برنامه های نصب شده می شود.

موارد فوق برای رفع انواع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری که باعث خاموش شدن خودکار نلفن همراه می شوند کافی است.اگرچه هنوز این مشکل ادامه داشت باید تلفن همراه خود را به یک تکنسین و یا نمایندگی های شرکت سازنده نشان دهید. انها می تونند تلفن همراه شما را تعمیر کرده و یا با یک تلفن جدید جایگرین کنند.

مرکز تعمیرات موبایل اصفهان ، هلو موبایل  در خدمت همشهریان عزیز اصفهانی میباشد .

نرخنامه تعمیرات موبایل

 

 

 

Subscribe
Notify of
2
Inline Feedbacks
View all comments