عدم شناسایی سیم کارت

رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت

با وجود اینکه تکنولوژی موبایل های امروزی تا حد بالایی پیشرفت کرده ‌است، اما ایجاد یا دریافت تماس هنوز مهم‌ ترین وظیفه هر دستگاه تلفن همراه به حساب می آید. زمانی که گوشی شما پیام «خطای سیم‌کارت» یا «عدم شناسایی سیم کارت در گوشی» را نشان می‌ دهد، به این معناست که صددرصد مشکلی برای سیم کارت یا سوکت مربوط به آن پیش آمده است. نیازی به گفتن نیست که این وضعیت چقدر ممکن است ناامید کننده باشد و باید حتما به فکر رفع آن باشید. خوب، اگر مطمئن نیستید که در چنین مواردی باید چه کار کنید، ما به شما کمک می کنیم تا مشکل را یافته و آن را رفع کنید.

بررسی کنید که آیا سیم کارت را به درستی جای گذاری کرده اید یا خیر؟

بسیاری از مردم اشتباه رایجی را در حین وارد کردن سیم کارت در جای خود انجام می دهند. به همین دلیل است که در بسیاری از موارد، گوشی امکان تشخیص سیم کارت را ندارد و نمی تواند آن را به درستی شناسایی کند. برای همین ابتدایی ترین راهکاری که به شما پیشنهاد می شود این است که برای رفع عدم شناسایی سیم کارت در گوشی آن را چک کنید و یا جابجا کنید یا یکبار از جا در آورده و مجددا جای نمایی کنید و ببینید که آیا گوشی سیم کارت را تشخیص می دهد یا خیر. معمولا یک آیکون کوچک کنار جایگاه سیم کارت وجود دارد که شیوه جایگذاری آن را به شما نشان می دهد.

آزمایش فعال بودن سیم کارت را برای بررسی دلیل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی انجام دهید.

انجام آزمایش فعال بودن سیم کارت برای بررسی دلیل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که مشکل از سیم کارت است یا از موبایلتان. به منظور بررسی دلیل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی، شما می توانید سیم کارت را داخل یک موبایل دیگر قرار دهید و آن را روشن کنید. اگر سیم کارت فعال شد که صددرصد مشکل از سوکت سیم کارت گوشی است و باید از نظر سخت افزاری به درستی بررسی شود. در غیر این صورت متوجه می شوید که مشکل از سیم کارت است. اگر مشکل از سیم کارت باشد می توانید  به ارائه دهنده خدمات شبکه خود مراجعه کنید تا ایراد آن را برایتان رفع کند.

گرد و غبار موجود روی سوکت سیم کارت را چک کنید.

برخی اوقات وجود گرد و غبار بر روی سوکت باعث می شود تا عملکرد عادی آن زیر سوال برود. بنابراین برای اینکه این مورد را نیز به درستی بررسی کنید می توانید سیم کارت خود را از محل مورد نظر خارج کرده و با فشار هوا آن ناحیه را تمیز کنید. گاهی اوقات هم آسیب دیدن پین سوکت باعث عدم تشخیص وجود سیم کارت یا عدم شناسایی سیم کارت در گوشی می شود. اگر مشکل از پین های سوکت باشد باید حتما آن را به یک متخصص سخت افزاری مطمئن بسپارید تا آن را بررسی کرده و تعمیر نماید.

تنظیمات به راه انداختن سیم کارت را بررسی کنید.

در صورتی که با مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی مواجه شده اید به احتمال زیاد یا سهوا آن را در تنظیمات گوشی غیر فعال کرده اید. می توانید وارد بخش تنظیمات سیم کارت شوید و این مورد را بررسی کنید. اصولا برای برخی گوشی های دارای دو سیم کارت این حالت رخ می دهد که با active کردن سیم کارت مورد نظر، مشکل رفع خواهد شد.

حافظه ی کش خود را پاکسازی کنید.

وقتی با مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی روبرو می شوید و راهکار های گفته شده را تا به اینجا دنبال می کنید و به نتیجه نمی رسید، گام بعدی این است که اطلاعات موجود در حافظه ی کَش یا حافظه نهان خود را پاکسازی کنید. این کار کمک می کند تا فایل های junk را از روی گوشی خود پاک کنید. این فایل ها می توانند مانع عملکرد درست سیم کارت تان شوند. پاکسازی حافظه نهان را می توانید به کمک بسیاری از برنامه های قابل نصب روی گوشی تان انجام دهید.

گوشی خود را ریست فکتوری کنید.

راه حل نهایی که می تواند روی عملکرد درست سیم کارت تان تاثیر بگذارد و باید آخر دست امتحان شود، ریست فکتوری موبایل تان است. عدم شناسایی سیم کارت در گوشی یک مشکل نسبتاً شایع است و شما می توانید با راه اندازی مجدد گوشی تان یا خارج کردن و مجدد وارد کردن سیم کارت آن را رفع نمایید.

پیشنهاد کلی نهایی، آیا هنوز مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی تان حل نشده است؟

گاهی اوقات نیز کلیه راهکار های پیشنهاد شده برای رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در گوشی کارایی ندارند. در چنین مواردی شما می توانید مشکل را با یک متخصص تعمیر گوشی های هوشمند در میان بگذارید تا ایراد پیش آمده را به صورت سخت افزاری بررسی کند.

چهت مشاوره در این خصوص می توانید به تعمیرگاه موبایل اصفهان مراجعه کنید

یا با ما تماس بگیرید. 

Subscribe
Notify of
0
Inline Feedbacks
View all comments